ΑΡΗΣ 1-1 Καρμιώτισσα: ”Eίχε τον φύλακα Μάρκο του”

er

Πρεμιέρα στο πρωτάθλημα (2016-17) για την ομάδα μας όπου έμεινε στην ισοπαλία (1-1) απέναντι στην Καρμιώτισσα Πολεμιδιών στο Τσίρειο Στάδιο.

Αν και η ομάδα μας το 1ο ημίχρονο δεν ήταν καλή, ανέβασε ρεθμούς στο β’ ημίχρονο, πίεσε και ήρθε η λύτρωση στο τελευταίο λεπτό του αγώνα μετά από εξαιρετική σέντρα του Κύπρου και την καρφωτή κεφαλία του Μαραγκουδάκη. Το συγκρότημα μας με το τέλος της 1ης αγωνιστικής μετρά τον 1ο της βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα.

a14

Η ισοπαλία όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι ήταν γλυκιά και σίγουρα η ομάδα χρειάζεται αρκετή βελτίωση στην ομοιογένεια και στο τρόπο παιχνιδιού της ομάδας μας για ένα καλύτερο ΑΡΗ στην συνέχεια.

Μπράβο σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια και τον κόσμο που ήρθε και υποστήριξε την ομάδα.

Επόμενη Αγωνιστική: Απόλλων – ΑΡΗΣ, Σάββατο, 27 Αυγούστου 2016 (19:00 – Κεκλεισμένων)

Για Περισσότερες Φωτογραφίες Αγώνα Πατήστε ΕΔΩ

er1

ΑΡΗΣ: Γκοτ, Ευσταθίου (85′ Αντωνίου), Χριστοφόρου, Παντίδος, Νάνο (75′ Φράγκος), Ροζέριο, Μαραγκουδάκης, Άλβαρες, Κύπρου, Παναγή, Ικάντε (65΄ Μπουκαρί)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Παναγή, Ικάντε

*Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Χαράλαμπος Σκαπούλλης με βοηθούς τους Ιωάννη Λαζάρου και Αθηνόδωρο Ιωάννου.

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα (1η Αγωνιστική)
Ομόνοια – Ερμής 3-1
Ν. Σαλαμίνα- Απόλλων 0-3
ΑΕΛ – Αναγέννηση Δ. 1-0
ΑΕΖ – Εθνικός 3-1

Δηλώσεις στην συνέντευξη τύπου από τον τεχνικό της ομάδας μας, κ.Θαλή Θεοδωρίδη:

thalis

«Καταρχάς είμαι χαρούμενος που συνεχίζω την καριέρα μου στην Κύπρο. Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές για την προσπάθεια. Η πρεμιέρα πάντα είναι δύσκολη. Δεν είναι εύκολο να είσαι έτοιμο. Δεν ήμασταν καλοί στο πρώτο μέρος, όμως βελτιωθήκαμε στο δεύτερο. Ρισκάραμε και πετύχαμε την ισοφάριση. Όλες οι πρεμιέρες κρύβουν εκπλήξεις ειδικά όταν αγωνίζεσαι με μια ομάδα που έχει ενθουσιασμό όταν έρχεται από την β΄κατηγορία. Είμαι ευχαριστημένος με τον βαθμό. Καλή ποδοσφαιρική χρονιά να έχουμε».

Τα στιγμιότυπα (highlights) του αγώνα απέναντι στην Καρμιώτισσα και δηλώσεις Μ.Μαραγκουδάκη