Φιλική ισοπαλία (1-1) απέναντι στην ΑΕΖ (Φώτος)

245

Στον φιλικό αγώνα που πραγματοποιήθηκε στο Ζακάκι η ομάδα μας εξήλθε ισόπαλη (1-1) με την ομάδα της ΑΕΖ Ζακακίου στο γήπεδο της ΑΕZ. Πολύ καλή εμφάνιση από το συγκρότημα μας με περισσότερη ποιότητα στο ρόστερ παρότι τη προηγούμενη χρονιά.

Στο 3′ μεγάλη ευκαιρία από τον Αντωνίου όταν σε τετ α τετ δεν κατάφερε να νικήσει τον Ταουντούλ.

Στο 42′ ο Μαραγκουδάκης σκόραρε για την ομάδα μας με καφαλιά, όμως ο διαιτητής ακύρωσε το γκολ, κακώς ως φάουλ. Η ομάδα μας προσπαθούσε να κυριαρχήσει και να ελέγχει το παιχνίδι σε όλη την διάρκεια του Α’ ημιχρόνου.

Σο β’ ημίχρονο, μετά από ωραία σέντρα του Harmony στο 50′, προ του Μαραγκουδάκη,  η μπάλα ξέφυγε από τα χέρια του τερματοφύλακα και κατέληξε στα δίκτυα και η ομάδα μας έγραψε το 0-1 στο Ζακάκι.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης συνέχισε να έχει καλή απόδοση, ωστόσο μετά το 75′ η ομάδα χαλάρωσε και η ΑΕΖ βγήκε μπροστά , απείλησε και έδωσε την ευκαιρία στο τερματοφύλακα μας Νίκο Γιαννακόπουλο, που πέρασε αλλαγή στο ημίχρονο, να πραγματοποιήσει μερικές σπουδαίες επεμβάσεις . Η ομάδα μας δέχθηκε την ισοφάριση στο 92′ με πέναλτι.

Αρχική Ενδεκάδα: Γκότφριντ, Θεοφίλου, Παντίδος, Χριστοφόρου, Ευσταθίου, Ράντου, Φράγκος, Αντωνίου, Παναγή, Harmony, Μαραγκουδάκης.

– Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Ροζέριο, Νάνο, Μπουκαρί, Μενέντεθ, Πούλπο, Γιαννακόπουλος, Μαρτσάκης.