5 Αγωνιστικές μακριά από την παραμονή (Playoffs – VID) – Στους 35 βαθμούς ο ΑΡΗΣ

s21

Στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής ημέρας του β’ ομίλου η ομάδα μας εξήλθε ισόπαλη απέναντι στην Δόξα Κατωκοπιάς (1-1). Η ομάδα μας σαφώς καλύτερη στο Α’ ημίχρονο με περισσότερες ευκαιρίες κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με σκόρερ τον Μάρκο Μαραγκουδάκη όπου έφθασε και τα 9 γκολ στο πρωτάθλημα.

Στο β΄ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε και ήρθε η ισιοφάριση όπου έμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα. Η ομάδα μας ανεβαίνει στους 35 βαθμούς και στο +7 από την θέση του υποβιβασμού.

Σαν αλλαγή πέρασε ο Μηνάς Αντωνίου για πρώτη φορά μετά τον τραυματισμό του στον αγώνα με τον Απόλλωνα.

Μπράβο στα παλληκάρια μας για ακόμη μια φορά για την δύναμη και το πάθος που έδειξαν σε όλο το 90’λεπτο. Συνεχίζουμε όλοι την εξαιρετική μας πορεία.

Επόμενη αγωνιστική απέναντι στον Ερμή Αραδίππου στο Τσίρειο Στάδιο.

s10

ΑΡΗΣ: Λοίζου, Αουρέλιο, Θεοφίλου, Μποργκ, Κυριάκου (79′ Ευσταθίου), Παχίπης (68′ Αντωνίου), Γκούπερατς (68′ Ιερείδης) Μαραγκουδάκης, Μπρεντέσκου, Μπόνιφεις, Ράνος.

Σκόρερ: Μ.Mαραγκουδάκης (43′)

*Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Αντρέας Ορθοδόξου, με βοηθούς τους Αριστείδη Χρίστου και Κυριάκο Κυριάκου.

Τα 9 γκολ στο πρωτάθλημα έφτασε για λογαριασμό του Άρη ο Μαραγκουδάκης.

s4

Δηλώσεις του προπονητή μας κ.Κώστα Καϊάφα μετά το τέλος του αγώνα:

73

«Είμαι ικανοποιημένος από την προσπάθεια στο πρώτο ημίχρονο. Μπήκαμε καλά στο παιχνίδι. Είχαμε ευκαιρίες, δοκάρι και προηγηθήκαμε στο σκορ. Στην επανάληψη προσπαθήσαμε να το διαφυλάξουμε όμως δεχθήκαμε την ισοφάριση. Μετά δεν καταφέραμε να αντιδράσουμε και έτσι ήρθε η ισοπαλία».

Στιγμιότυπα του Κυριακάτικου ισόπαλου αγώνα απέναντι στην Δόξα Κατωκοπιάς (1-1)