Απογοητευτική ”Ταξιαρχία” και βαριά ήττα στο φιλικό με την Ανόρθωση

A15

Χειραψία στο ξεκίνημα του παιχνιδιού

Βαριά ήττα για το συγκρότημα μας όπου δεν ικανοποίησε και έχασε στην πρόβα τζενεράλε με 5-2. Σκόρερ της ομάδας μας ο Μηνάς Αντωνίου στο 43′ και ο Μάρκος Μαραγκουδάκης στο 45′.

Τα πρώτα 25′ λεπτά ήταν ένας εφιάλτης για την ομάδα μας διημιουργώντας μόνο μια ευκαιρία και ενώ η Ανόρθωση στην άλλη πλευρά του γηπέδου σκόραρε σε 3 ευκαιριές της 3 γκολ. Στην συνέχεια, και στα τελευταία 10′ του Α’ Ημιχρόνου, η ομάδα μας κέρδισε έδαφος έχασε τεράστια ευκαιρία στο 40′ όπου η μπάλα πέρασε μόλις εξω. Ενώ, στο 43′ ο Κύπριος φόρ της ομάδας μας Μηνάς Αντωνίου μείωσε σε 3-1, και στα επόμενα δύο λεπτά και πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Μάρκος Μαραγκουδάκης μείωσε σε 3-2 και έδωσε άλλο αέρα στο παιχνίδι.

a24

Στιγμιότυπο με την μπάλα ο Μηνάς Αντωνίου

Στο Β’ ημίχρονο αν και μπήκε δυνατά η ομάδα μας να ισοφαρίσει, έχασε μερικές ευκαιρίες, αλλά δεν ευτύχησε να βρεί τον δρόμο της ισοφάρισης. Στην συνέχεια, η κατοχή της μπάλας από τους ποδοσφαιριστές της Ανόρθωσης διημιούργησαν ρήγματα στην άμυνα μας και σημείωσε ακόμη 2 τέρματα και τελείωσε το παιχνίδι στο 5-2.

A19

Tηρήθηκε μονόλεπτος σιγή εις μνήμη όλων όσων χάθηκαν πριν 41 χρόνια, όταν η πόλη της Αμμοχώστου έπεσε στα χέρια των Τούρκων εισβολέων

*Να θυμήσουμε πως ο Άρης σε μια εβδομάδα αρχίζει τον μαραθώνιο της νέας αγωνιστικής περιόδου, με τον πρώτο αντίπαλο τον Απόλλωνα Λεμεσού στο Τσίρειο Στάδιο στις 19:00 (23/08).

**Κανένα νεό για το θέμα γηπέδου που ταλανίζει όλους τους οπαδούς της ομάδας μας. Ευελπιστούμε πως θα γίνει κάτι ώστε να απολαμβάνουμε την ομάδα μας στην Λεμεσό και στο Τσίρειο Στάδιο. Είναι μεγάλη αδικία για τον κόσμο της ομάδας μας.