26η (Αγ.): Ολυμπιακός Λευκωσίας 4-1 Άρης Λεμεσού: ‘..Tερματίζει στην 3η θέση και περιμένει..’

RICOH IMAGING

Η ομάδα μας στον τελευταίο αγώνα της χρονιάς παρουσιάστηκε με άρκετες αλλαγές στο σχήμα της και ηττήθηκε με το βαρύ σκορ 4-1. Ο Άρης τερματίζει στην 3η θέση τουβαθμολογικού πίνακα με 49 βαθμούς μετά από μια χρονιά γεμάτη σκαμπανεβάσματα. Mια χρονιά που είχε τα καλά της αλλά είχε και αρκετές άσχημες στιγμές.

Στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό Λευκωσίας, η ομάδα μας αν και προηγόταν με 1-0 στο ημίχρονο με τον επιθετικό μας Μ.Μιχαήλ, ο Ολυμπιακός κατάφερε να αλλάξει τα εις βάρος του δεδομένα και να κερδίσει με 4-1 από τα γκολ των Γιάννη Μαύρου στο 49΄,  Δημήτρη Βασιλειάδη στο 57΄, Φάνο Ευαγγέλου και Μιχάλη Ιωαννίδη 90′.

Στη συνέχεια η ομάδα μας ανέλαβε την πρωτοβουλία του αγώνα και πίεσε στην προσπάθεια να μειώσουμε το σκορ. Χάσαμε κλασσικές ευκαιρίες με αποκορύφωμα ένα σουτ που σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Milan Vincler.

Πλέον, ο Άρης εναποθέτει αποκλειστικά και μόνο τις ελπίδες του για άνοδο στην υλοποίηση της πρότασης για τροποποίηση του προτύπου διεξαγωγής του πρωταθλήματος Α’ κατηγορίας (από 12 σε 14 ομάδες /από την τρέχουσα σεζόν).

Ενδεκάδες:

ΑΡΗΣ: Τσιάκκας (46΄ Χριστοφόρου), Θεοδώρου, Μιχαήλ, Ιερείδης, Stoyanov, Νιόκκα, Μαλεκκίδης, Χατζηττοφής, Σύκας, Πλακούας (70΄ Κύπρου), Κωνσταντίνου (70΄ Carlitos)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Vincler, Καρκώτης, Νικολάου, Μουκτάρης, Γαβριηλίδης, Πολυκάρπου, Κατελάρης, Ευαγγέλου (73΄ Ιωαννίδης), Μαύρου, Θεράποντος (33΄ Βασιλειάδης), Meftah (80΄ Σωτηρίου)

Σκόρερ: Μ.Mιχαήλ (25′) / Μαύρου (49′), Βασιλειάδης (57′), Ευαγγέλου (64′), Ιωαννίδης (90′)

untitled

Με την σειρά μας από το οπαδικό site και blog, θέλω να σας ευχαριστήσω για την αγάπη σας προς την ομάδα αυτή την ποδοσφαιρική περίοδο και για την εκτίμηση όλων σας για την δουλειά που γίνεται από μόλις 1 άτομο.