18η Αγωνιστική: N&Σ ΕΡΗΜΗ 0-1 ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ: ”Σημαντικό διπλό για την δύσκολη συνέχεια..”

Σημαντική εκτός έδρας νίκη για την ομάδα μας σήμερα στο Κοινότικό γήπεδο της Ερήμης, όπου επικράτησε με 0-1 χάρη σε κτύπημα πέναλτι του Ρουμάνου αμυντικού μας Bogdan Panait. Εξαιρετική παρουσία όλων των ποδοσφαιριστών μας, με πάθος και με πίστη κράτησαν το σκορ μέχρι τέλους και συνεχίζουν την ανοδική τους πορεία με 4 σερί νίκες.

Η ομάδα μας ανεβαίνει στους 37 βαθμούς και παραμένει στην 3η θέση, στο -3 από την δεύτερη θέση και -4 από την κορυφή. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον υπέροχο κόσμο του ΑΡΗ που βρέθηκε δίπλα στην ομάδα και στήριξε τους ποδοσφαιριστές μας σε ακόμη ένα νικητήριο παιχνίδι.

IF

Aνάλυση Παιχνιδιού

Α’ Ημίχρονο

Η ομάδα μας ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς, με τον Ισπανό επιθετικό μας Carlitos με στημένο να σημαδεύει το αριστερό παραθυράκι του τερματοφύλακα του Ν&Σ Ερήμης αλλά να μην του κάνει το χατήρι. Το παιχνίδι ήταν μέτριο σε γενικές γραμμές λόγω του κακού αγωνιστικού χώρου, και πολλές από τις προσπάθειες και των 2 ομάδων κατέληγαν άκαρπες. Προς το τέλος του ημιχρόνου, στο 40′ ο Carlitos μπαίνοντας στην αντίπαλη περιοχή, βρέθηκε στο έδαφος μετά από φαουλ του αντίπαλου αμυντικού και ο διαιτητής δεν δίστασε να δώσει το πέναλτυ υπέρ της ομάδα μας. Το πέναλτυ εκτέλεσε ο Ρουμάνος αμυντικός της ομάδας μας Βogdan Panait και άνοιξε το σκορ μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς των οπαδών της Ελαφράς Ταξιαρχίας. Το σκορ στο 1ο ημίχρονο ήταν στο 1-0 χάρης στο γκολ από τα έντεκα βήματα.

RICOH IMAGING

Β’ Ημίχρονο

Στις αρχές του Β’ Ημιχρόνου, η αντίπαλη ομάδα μπήκε ορεξάτη στον αγώνα για να φέρει το παιχνίδι στα ίσα και για ένα δεκάλεπτο έκανε ευκαιρίες, συγκεκριμένα με τον Malsom και Kingsley, αλλά αποτυγχένωντας αφού είχε μπροστά τους τον πολύπειρο Κρίστη Θεοφίλου που για ακόμη ένα παιχνίδι ήταν κέρβερος στο κέντρο της άμυνας και τον Gregor Fink να κατεβάζει τα ρολά. Κοντά στο 60′ μετά απο σέντρα ο αρχηγός της ομάδας μας Μενέλαος Αριστείδου με σουτ εντός της επανορθωτικής έχασε τεράστια ευκαιρία βρίσκοντας το δοκάρι, για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας μας. Τα λεπτά κυλούσαν, και το παιχνίδι γινόταν πιο σκληρό με δυνατά μαρκαρίσματα και φωνές από τους αντίπαλους οπαδούς. Στο τέλος του παιχνιδιού δικαίωσε τους ποδοσφαιριστές μας και έφερε την 4η σερί νίκη στο Πρωτάθλημα και τα χαμόγελα στους οπαδούς μας.

ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ: Ν&Σ ΕΡΗΜΗ – ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Στιγμιότυπα του αγώνα μέσω της δικής μας Camera (Aris Limassol Fan TV) – Κάντε Subscribe

Άλλα σημαντικά στοιχεία

Μεγάλη υπερπροσπάθεια από τους ποδοσφαιριστές μας που ήθελαν πάση θυσία την νίκη και τους αξίζουν πάρα πολλά συγχαρητήρια. Μπράβο και στον κόσμο του ΑΡΗ που στάθηκε ακόμη ένα παιχνίδι στο πλευρό της ομάδας.

*Πρώτη παρουσία στην ενδεκάδα των Γ.Μαλεκκίδη και Carlitos, οι οποίοι ήταν εξαιρετικοί στον παιχνίδι.

*2ο γκολ για τον Ρουμάνο αμυντικό μας Bogdan Panait

*Η επόμενη αγωνιστική του Πρωταθλήματος θα μας βρει αντιμέτωπους το ερχόμενο Σάββατο με την Καρμιώτισσα Πολεμιδιών, στο Τσίρειο Στάδιο (15:00).

Ν&Σ ΕΡΗΜΗΣ    0-1  ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ