Εκτός έδρας ήττα για τους φουτσαλιστές μας (Στην 4η Θέση η ομάδα μας)

Η στροφή 13 του πρωταθλήματος Β` κατηγορίας ολοκληρώθηκε χθές στο Ακάκι, εκεί όπου οι Αγροναύτες φιλοξένησαν την ομάδα μας τον ΑΡΗ-ΑΜΕΚ. Μετά από ένα ενδιαφέρον παιχνίδι η ομάδα μας ηττήθηκε με 5-2 και παρέμεινε στην 4η θέση ενώ αυξήθηκε η διαφορά από την 3η προνομιούχα θέση.

unnamed-22

Η ομάδα του Μιχάλη Μιχαήλ ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι ασκώντας πίεση στα αντίπαλα καρέ των «πράσινων». Ευτύχησαν μάλιστα να πάρουν το προβάδισμα στο 10ο λεπτό με τον Λουκά ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Κωνσταντινίδης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. O AΡΗΣ-ΑΜΕΚ στη συνέχεια αντέδρασε προσπαθώντας να ξαναμπεί στο παιχνίδι. Τελικά κατάφερε να μειώσει πριν το ημίχρονο με τον Δημοσθένους να σκοράρει στο 23΄. Στο πρώτο μισό οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο σκορ με 2-1.

Στην επανάληψη το παιχνίδι ήταν δραματικό αφού οι δυο ομάδες έφτασαν κοντά στο γκολ αρκετές φορές. Οι γηπεδούχοι όμως με πολύ καλή αμυντική λειτουργία και τον Ιωαννίδη σε ετοιμότητα κράτησαν το υπέρ τους σκορ. Οι Αργοναύτες εκμεταλλεύτηκαν τα κενά που άφησε η ομάδα μας στη προσπάθεια της για να σκοράρει και με τέρματα των Μιχαλιά, Λουκά και Κωνσταντινίδη εκτόξευσε το σκορ σε 5-1 βάζοντας ουσιαστικά τέλος στο παιχνίδι. Το τελικό 5-2 διαμόρφωσε ο Θεοχάρους στο 58΄ με την ομάδα μας να παραμένει στην 4η θέση του πρωταθλήματος με 21 βαθμούς.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ 13′
23′   ΜΑΡΙΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΟΥΣ
ΜΑΡΙΟΣ ΜΙΧΑΛΙΑΣ 50′
ΛΟΥΚΑΣ ΛΟΥΚΑ 53′
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ 55′
58′   ΜΕΝΕΛΑΟΣ ΘΕΟΧΑΡΟΥΣ