Πάτησε τετράδα η ομάδα μας στο Φουτσαλ (ΑΡΗΣ/ΑΜΕΚ) με εντυπωσιακό σκορ …

Στο City Field η ομάδα μας ο ΑΡΗΣ/ΑΜΕΚ φιλοξενήθηκε από τους ΠΟΛΙΤΕΣ απόψε. Μετά από ένα ενδιαφέρον παιχνίδι η ομάδα μας κατάφερε και κέρδισε εκτός έδρας με το εντυπωσιακό 3-7 και πάτησε τετράδα με 21 βαθμούς παραμένοντας σε απόσταση βολής από την τρίτη προνομιούχο θέση που δίνει το εισητήριο για την Α’ Κατηγορία Φούτσαλ. unnamed-22 Πιο καλοί και πιο ουσιαστικοί οι φουτσαλιστές μας πήραν μια δίκαια νίκη που τους ανεβάζει βαθμολογικά και ψυχολογικά, ενώ μέτρια παρουσία είχαν οι γηπεδούχοι στο αποψινό παιχνίδι.

«Γκολ από τα αποδυτήρια» κατάφερε να σκοράρει η ομάδα μας με τον Μενέλαο Θεοχάρους μόλις στο 1ο λεπτό για το 0-1. Το γρήγορο γκολ άνοιξε τις ορέξεις των φιλάθλων που βρέθηκε στο γήπεδο για πολλά γκολ. Όμως στο υπόλοιπο του πρώτου μισού δεν ηταν το αναμενόμενο καθώς το δεύτερο γκολ ήρθε στο 29’ και πάλι για τον ΑΡΗ/ΑΜΕΚ με τον Ανδρέου. Ενώ όλα έδειχναν ότι αυτό θα ηταν και το σκορ ημιχρόνου ο Θεόδωρος Σεργίδης πήρε το όπλο του καταφέρνοντας να σκοράρει για να διαμορφώσει το 0-3 που ηταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Άρης – ΑΜΕΚ κατάφερε να σκοράρει και τέταρτο γκολ. Σκόρερ και πάλι ο Σεργίδης στο 50’. Ένα λεπτό αργότερα ήρθε και το πρώτο γκολ για την City με σκόρερ τον Παναγιώτη Κυριάκου. Όμως η ομάδα μας καταφερε μεσα σε δυο λεπτά να σκοραρει άλλα δυο γκολ με τους Θεοχάρους και Δημητρίου και να δώσουν ουσιαστικά τέλος στις όποιες πιθανότητες υπήρχαν για κάποιο θετικό αποτέλεσμα για τους γηπεδούχους. Όμως στα τελευταία τρία λεπτά είχαμε άλλα τρία γκολ. Αρχικά με τον Μάριο Μιχαήλ για το 2-6, τον Μάριο Δημοσθένους για το 2-7 και στο τελευταίο λεπτό του αγώνα με τον Ανδρέα Χατζηκυριάκου για το τελικό 3-7.

CITY F.S.C   3-7  ΑΡΗΣ/ΑΜΕΚ ΚΑΨΑΛΟΥ

ΠΡΟΦΙΛ ΑΓΩΝΑ

Διαιτητής: Σταύρος Χατζηπαναγή

Παρατηρητής: Μάριος Σταμάτης

Στάδιο: City Fields

Αρχική Πεντάδα: Μενέλαος Θεοχάρους, Γεώργιος Στυλιανού, Γεώργιος Ονουφρίου, Γεώργιος Δημητριάδης, Στυλιανός Παπανικολάου

Σκορερς:  Μενέλαος Θεοχάρους (1′, 57′), Θεόδωρος Σεργίδης (30′, 50′), Γεώργιος Ανδρέου (29′), Γεώργιος Δημητριάδης (57′), Μάριος Δημοσθένους (59′)