Έκανε την ανατροπή… και νίκησε με 2-1 στο Τσίρειο Στάδιο

Αήτητη συνεχίζει να μένει εντός έδρας η ομάδα μας όπου το απόγευμα της Κυριακής κέρδισε με το στενό σκορ 2-1 την σκληροτράχηλη Ομόνοια Αραδίππου στην Λεμεσό και ανέβηκε στην 3η θέση μαζί με την Πάφο και την ΑΕΖ Ζακακίου, στο -1 από την ΕΝΠ και το -3 από την πρωτοπόρο ομάδα της Καρμιώτισσας Πολεμιδίων.

013gn28

Η ομάδα της Αραδίππου από το πουθενά, προηγήθηκε με τον Θεοδώρου στο 30′, με την «Ελαφρά Ταξιαρχία» όμως να γυρίζει το ματς πριν την λήξη του ημιχρόνου με τους Ivo Carosini (38′) με κεφαλιά μετά από σέντρα του αρχηγού μας Χρίστου Χαραλάμπους, ενώ στο (45′) ο Σίμος Κρασσάς με όμορφη απευθείας εκτέλεση φαουλ στο αριστερό παραθυράκι εξασφάλισε το τρίποντο στην ομάδα μας. Ο 32χρονος μεσοεπιθετικός πέτυχε το πρώτο του φετινό γκολ, ενώ από τη σεζόν 2012-13 είχε να σκοράρει ο Κρασσάς.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα μας διημιούγησε μερικές ευκαιρίες με τους Μιχάλη Σύκα και Παναγιώτη Κωσταντίνου αλλά να μην μετουσιώνει τις ευκαιρίες σε γκολ και στο τέλος το 2-1 να μένει σαν τελικό σκορ.

Η ομάδα μας επιστρέφει στις νίκες και βλέπει με αισιοδοξία το μέλλον, ενώ συνεχίζει την αντεπίθεση της προς τον τιτλο.

Τα επόμενα 2 παιχνίδια που απομένουν μέχρι το τέλος της χρονιάς (2014), είναι κομβικά.

Επόμενο Παιχνίδι:

AΠΕΠ ΠΙΤΣΙΛΙΑΣ – ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ (14:30μμ, 13 Δεκεμβρίου 2014 – Κοινοτικό Στάδιο Κυπερούντας)

ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 2-1 ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ