Συνεχίζει ακάθεκτος: AΡΗΣ 3-1 ΕΛΠΙΔΑ Ξ. (Με Μεγάλη Ανατροπή)

Η ομάδα μας σήμερα αντιμετώπισε την μαχητική Ελπίδα Ξυλοφάγου στο Τσίρειο Στάδιο και πέτυχε μια σπουδαία νίκη όπου προήλθε απο ανατροπή του σκορ. Ο ΑΡΗΣ ξεκίνησε το παιχνίδι καλά, χάνοντας ευκαιρίες και όντως καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο δεν κατάφερε να σκοράρει. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Ξυλοφάγου προηγήθηκε στο 55′ με τον Ποντικό, ωστόσο ο Τόκιτς μέσα σε μερικά λεπτά οδήγησε στην ανατροπή αφού σκόραρε με ένα φάουλ (58΄) και ένα πλασέ (61΄) και έδωσε προβάδισμα στην ομαδα μας και έβαλε τα πράγματα στην θέση τους. Το τελικό κερασακι στην τουρτα διαμόρφωσε ο Π. Κωνσταντίνου στο 67′ γραφωντας το 3-1. Ενώ ο Άρης ολοκλήρωσε με δέκα, μετά την αποβολή με δευτερη κιτρινη του  αρχηγου μας Χ.Χαραλάμπους στο 86′.

Η ομάδα μας με το σημερινό αποτέλεσμα κατάφερε να φτάσει τους 18 βαθμούς και την δεύτερη θέση στο πρωτάθλημα με ένα παιχνίδι λιγότερο. Το δύσκολο πρόγραμμα που μόλις άρχισε πρέπει να συνεχιστεί με ακόμη περισσότερη συγκέντρωση στα 2 πολύ σημαντικά παιχνίδια εκτός έδρας με την ΕΝΠ (26/11) και Pafos FC (29/11).

Συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες, διοίκηση, προπονητικό team και τον υπέροχο κόσμο του ΑΡΗ.

Συνεχίζουμε… το Τρένο έχει μόλις ξεκινήσει.

Επόμενο Παιχνίδι (26/11): ENΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ (ΤΑΣΟΣ ΜΑΡΚΟΥ 17:00, live on Cytavision)